Przygotuj się do sylwestrowej imprezy

Nowy Rok, a co za tym idzie zabawa Sylwestrowa zbliża się do nas coraz większymi krokami. Ludzie zaczynają się zastanawiać w jaki sposób przywitają nadchodzący rok. Wiele osób zapewne zdecyduje się na wyjazd, najprawdopodobniej w polskie góry lub za granicę, niektórzy wybiorą się na zorganizowane bale lub plenerowe imprezy sylwestrowe. Zapewne są też tacy, którzy nie zrażeni różnymi mrocznymi sylwestrowymi opowieściami urządzą imprezę w swoim własnym domu. Jak jednak odpowiednio się do tego przygotować, tak aby nic nas nie zaskoczyło, a rano nie obudzili się w zgliszczach swojego dawnego mieszkania?

Zrezygnuj ze zmywania

Największą zmorą wszystkich imprez organizowanych w domu jest bez wątpienia ilość brudnych naczyń do pozmywania. Nie raz zdarza się tak, że to właśnie na tym traci się najwięcej czasu następnego dnia. Jest jednak na to bardzo dobre rozwiązanie. Aby zlikwidować problem sterty naczyń do pozmywania wystarczy zaopatrzyć się w zestaw jednorazowych produktów. Obecnie w sklepach można znaleźć plastikowe wersje praktycznie wszystkich naczyń od sztućców po jednorazowe talerze i miski. Duży wybór plastikowych naczyń można znaleźć tutaj. Warto również rozważyć zakup specjalnego obrusa, który jest plamo- i wodoodporny, dzięki czemu chroni blat stołu przed ewentualnymi zniszczeniami.
Naczynia jednorazowe pozwolą zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, ponieważ po wykorzystaniu wystarczy wyrzucić je do kosza na śmieci, bez zbędnego mycia.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli posiadasz w domu jakieś wartościowe rzeczy lepiej jest je pochować do kartonów i wynieść do innego pokoju, dzięki czemu uchronisz je przed zniszczeniem, stłuczeniem lub kradzieżą. W przypadku większych rzeczy, zwłaszcza dużych obrazów na ścianach, które ciężko jest gdziekolwiek przenieść najlepiej jest owinąć je dokładnie przezroczystą folią spożywczą, która ochroni je przed ewentualnym oblaniem napojami lub ubrudzeniem jedzeniem. Folia do żywności przyda się także następnego dnia do zabezpieczenia naczyń z resztkami jedzenia w lodówce.

Dobra zabawa = dużo śmieci

Cofnij się swoją pamięcią do wszystkich najbardziej udanych przyjęć, które organizowałeś w swoim życiu. Co je wszystkie najczęściej łączy? Otóż to, niezliczone ilości śmieci! Nie zostało to jeszcze naukowo udowodnione, ale wiele osób twierdzi, że im goście lepiej się bawią, tym więcej śmieci produkują. Niestety następnego dnia trzeba to wszystko jakoś posprzątać. W związku z tym najlepiej jest się wyposażyć w duże, najlepiej 120l worki na śmieci. Należy jednak mieć na uwadze, żeby worki były szczelne, tak aby resztki picia z butelek nie przesiąkły na podłogę.

Jak widać dobra zabawa to nie tylko dobre towarzystwo, ale także dobra organizacja. Im lepsze przygotowanie przed imprezą sylwestrową tym więcej czasu na regenerację następnego dnia ;).